Gazeta.pl GWAŁTOWNY SPADEK POPARCIA DLA PIS / TRUMP BĘDZIE DŁUGO WSPOMINAŁ SPOTKANIE Z PUTINEM / LUDOWA MĄDROŚĆ WS. KLESZCZY OKAZAŁA SIE PRAWDĄ
CZYTAJ W PRZEGLĄDARCE

DZIŚ WTOREK 17 LIPCA, IMIENINY OBCHODZĄ: BOGDAN I ALEKSY  

Twój Newsletter

Witam serdecznie,

Ciekawostka: Różne kraje mają różne symbole narodowe. My mamy np. bielika w godle (nie orła, tylko właśnie bielika). Dla mnie jednym z najciekawszych przypadku jest narodowy kwiat Szkocji, czyli oset. Bardzo ciekawy i nieoczywisty wybór. Już 900 lat temu wizerunek tej rośliny wybijany był na monetach i nawet ma swoje miejsce w królewskim godle Szkocji. Funkcjonuje nawet żart, że nie warto zadzierać ze Szkotami, bo to mężczyźni, którzy nie boją się chodzić w kilcie po kraju, którego symbolem jest oset...

Zagadka: Co jest głównym składnikiem marcepanu: pistacje, orzech włoski czy migdały? Odpowiedź znajdziesz na dole newslettera.

Michał Protaziuk

Pozdrawiam,
Michał Protaziuk

Wybrane dla Ciebie teksty

Dostajecie pierwsi

Nic ciekawego? To zawsze możesz sprawdzić najnowsze informacje z:
Wiadomości | Gospodarki | Rozrywki | Opinii | Plotka | Podróży | Quizów | Moto | Kobiety

Nakreślamy: Ze spotkania Putin - Trump nikt nie wyszedł zwycięsko. Putin pokazał, że nie jest izolowany, ale nic konkretnego nie wynegocjował. Żadnych ustępstw czy wiążących deklaracji. Natomiast dla Trumpa spotkanie skończyło się bardzo źle. W USA krytykują go wszyscy, nawet prawicowa stacja FOX, która jeszcze chyba nigdy złego słowa o prezydencie USA nie powiedziała. Chodzi głównie o uległy stosunek do dyktatora nieprzychylnego Ameryce państwa oraz gorzkie słowa pod adresem... USA i FBI. Zupełnie nieprzemyślane i dziwne działanie.
Podobał mi się newsletter
Podobał mi się newsletter
Nie podobał mi się newsletter
Nie podobał mi się newsletter

Dziękuję za przejrzenie newslettera, jeśli masz uwagi
Napisz do mnie!

Odpowiedź na zagadkę: Marcepan powstaje ze zmielonej masy cukru i migdałów. Jego nazwa oznacza dokładnie "chleb Marka". Do Europy przywędrował dzięki muzułmanom. Nie wiadomo jednak, czy poznaliśmy go dzięki kontaktom z Arabami czy z Turkami. 

Do środa!


Aby nie otrzymywać więcej informacji od nas, użyj tego linka

Newsletter został wysłany przez Gazeta.pl na adres %email%
Copyright Agora SA
Mailing wysłany za pomocą systemu
www.sare.pl